Výstava začala v přízemí, kde jsme měli možnost vyzkoušet si vybavení společnosti GX-Racer a společnosti Razer. Byl zde také stánek s komerčním zbožím, s možností koupě. V části výstavy bylo připraveno několik málo kostýmů s herní tématikou, od středověkých štítů až po laserové meče.
Ve druhém patře začala malá naučná stezka historií počítačů a herních konzolí, která nás prováděla až do samotného konce. Zde se také objevily první arkádové hry, mezi nimiž se vyjímaly legendy jako je třeba Donkey Kong, Pac-Man a Space Invaders.
Po prvních minutách návštěvy jsem v sobě opět probudil své dětinské já. V multiplayerových hrách jsem se neuvěřitelně nasmál. Byla zábava porovnat síly v Bomber manu nebo v Tekenu. A zároveň vidět kontrast her z dob minulých až do dnes. Mohli jsme si zahrát arkádové hry, zkusit realistický simulátor závodění nebo virtuální realitu.
Bylo mi líto síťařů, programátorů a všech, co s námi nemohli navštívit tuto úžasnou výstavu, ze které jsem si odnesl spoustu skvělých zážitků.
Jakub Jandák, I3.B
Jo, my síťaři měli dvouhodinovou přednášku o EIGRP, takové dvouhodinové TVI :)
OdpovědětVymazatKdybychom se alespoň šli podívat k nějakým ISPčkům jak fungují...
Bohužel, GameOn bylo trochu zklamání. Když pominu to, že spousta věcí nefungovala, byl hlavní problém skutečnost, že to vůbec nereflektuje historii herní scény v Evropě. Je to čistě americký/japonský pohled... Zatímco oni mastili na NESech, v UK kralovalo ZX Spectrum a BBC Micro, v Německu zase Commodore 64 a Atari 800 a u nás taktéž. Později to nahradily Amigy, Atari ST a PC. Nic z toho výstava bohužel nenabízí. Z pohledu USA/Japonska tedy celkem v pořádku, ale mnohem větší radost jsem měl z návštěvy Arkádového muzea v Červeném Újezdu - doporučuji se tam zajet podívat :)
OdpovědětVymazatMmch koukám, že je na té fotce na televizi vpravo puštěn záznam dokumentující programátorské začátky Františka Fuky! :D Palec nahoru.
OdpovědětVymazathttps://youtu.be/_9im5fro1rg