neděle 19. května 2019

První místo v krajském kole SOČ 2019

Každým rokem se během jara koná prestižní soutěž Středoškolská odborná činnost, krátce jen SOČ. A ani letos jsem u toho nemohli chybět. Soutěží se celkem v 18 kategoriích, nás ovšem zajímala především jedna – Informatika.

Naši žáci předvedli ve školním kole, že umí odvést opravdu dobrou práci a chtěli to ukázat i v krajském kole. A hádejte, jak to dopadlo.

Mezi několika málo vyvolenými, kteří se do krajského kola dokázali dostat, se ocitli hned dva naši žáci. Aleš Herink obhajoval své grafické umění a zároveň smysl pro detail – Divided Zero – hru, která se snaží bořit hranice představivosti.


A druhým byl Ondrej Telka, který zde prezentoval svou práci ohledně Signalizačního systému do jídelny, ve které využil pokročilý model neuronových sítí – tedy způsobu, který se využívá například při tvorbě umělé inteligence u autonomního řízení.

Oba předvedli velmi dobrý výkon, a protože byla konkurence také nápaditá, bylo vyhlášení výsledků napínavé. Nejdříve jsme se dozvěděli, že Aleš Herink se umístil na 6. místě.

Poté byly postupně obsazeny další příčky. Následovalo vyhlášení 2. místa a Ondřej byl stále ve hře. Padlo jméno a v ten okamžik už bylo jasné, že Ondrej Telka zvítězil, ukořistil pro sebe 1. místo a může se těšit na celostátní kolo, které se bude konat v červnu.


Obou našim žákům samozřejmě blahopřejeme! Také doufáme, že se bude Ondreji v celostátní kole dařit a zvládne svou práci opět obhájit.

Výsledkovou listinu, fotogalerii a další informace můžete nalézt na stránkách pořadatele krajského kola. A jak to vypadalo minulý rok si můžete přečíst zde a zde.

Dennis Ryšánek

Žádné komentáře:

Okomentovat