neděle 15. září 2019

Festival vědy


Festival vědy je přehlídkou a současně prezentací vysokých škol, akademických institucí a institucí zabývajících se náplní volného času mládeže. Probíhá vždy venku na ploše Vítězného náměstí na Praze 6-Dejvice a jedná se o celodenní akci, na kterou je vstup zdarma.

Letošní rok byl věnován tématu Věda v profesích a byl zaměřen na ukázky konkrétních aplikací vědeckých poznatků v běžném životě. Na festivalu se prezentovaly vysoké školy nejen technického zaměření, takže zde bylo možné vidět prezentace technických vysokých škol, vysokých škol humanitního zaměření (pedagogická, filozofická, teologická fakulta), dále vědeckých pracovišť a volnočasových organizací.


Prezentace probíhaly formou stánků, kde bylo možné vyzkoušet si rozličné zajímavé aktivity, přečíst informace o vysokých školách a jednotlivých výzkumných úkolech, které se na těchto školách řeší, vyzkoušet si něco z náplně kroužků volnočasových organizací…


Žáci měli za úkol projít celý festival, vyzkoušet si aktivity, které je zaujmou a nakonec vypracovat stručnou zprávu o tom, co se jim na akci líbilo, co si vyzkoušeli a jestli se na základě návštěvy této akce získali motivaci ke studiu nějakého oboru třeba na vysoké škole.

Žáci vesměs akci hodnotili kladně, bylo vidět, že si řadu aktivit vyzkoušeli a při rozhovoru s nimi bylo vidět, že za těch 90 minut toho stihli navštívit opravdu hodně.

Internetové stránky festivalu: http://www.festival-vedy.cz/

David Čepička

Žádné komentáře:

Okomentovat