úterý 10. prosince 2019

PIšQworky na Úžlabině 2019

Letošní ročník PIšQworek se pro naši školu nesl opět ve třech kolech.

Prvním z nich byl malý školní turnaj, ve kterém jsme postavili dva týmy, které naši školu reprezentovaly na oblastním turnaji. Během něj se na první příčku dostal, stejně jako v minulých letech, Marek Beneš z I4C následovaný nováčkem Tomášek Polívkou z E2A a Jakubem Kloubem z I2D.


Následoval zmíněný oblastní turnaj, který se konal 21.11.2019, kdy jsme se společně sešli v učebně číslo 202. Celkem se zúčastnilo 10 týmů, dva naše vlastní – ŽLAB ONE a ŽLAB TWO. Ostatní družstva byla z různých jiných škol po celé Praze. Společnost Student Cyber Games zajišťovala organizaci a učitelé i žáci z naší školy pomáhali udržovat celou akci v provozu.

Na začátku jsme se všichni shromáždili v učebně 202, odložili si věci a začalo vysvětlování pravidel celé hry. Hrálo se pomocí metody SWAP 1, což znamená, že ze začátku jsou nakresleny 3 znaky (dva stejné a jeden jiný), protivník si vybere, jaký znak chce používat a ten s menším počtem znaků začíná hru. Metodu SWAP 2 jsme moc nijak nevyužili, jelikož se používá pouze ve play-off či při jiných speciálních situacích.

Všechny zúčastněné týmy byly silné, ale jen ti nejlepší se mohli dostat dál. A náš tým ŽLAB ONE se umístil na krásném 2. místě, takže postupuje spolu s týmem prvním do krajského kola soutěže.A hned následující úterní ráno jsme se s postupujícím týmem a jejich náhradníkem sešli před vchodem Gymnázia nad Štolou, kde se konal krajský turnaj. Během něj jsme ovšem již tak nevynikali a konkurence zde byla na mnohem vyšší úrovni. Nakonec jsme po těžkých bojích o každý bod skončili již během skupinové fáze turnaje. Nicméně domů jsme odcházeli s přesvědčením, že příští rok se dostaneme až do celostátního finále, protože budeme pilně trénovat.

Štěpánka Vyšehradká I3D, Dennis Ryšánek

Žádné komentáře:

Okomentovat