pátek 11. prosince 2020

Středoškolská soutěž v kybernetické bezpečnosti a velký úspěch Úžlabiny

Žáci 3. a 4. ročníků oboru Informační technologie se v letošním školním roce zapojili do celostátní středoškolské soutěže kybernetické bezpečnosti. Školní kolo probíhalo elektronicky formou online testu. Test obsahoval otázky nejen z témat zaměřených na počítačovou bezpečnost, ale zahrnoval i oblasti programování, operačních systémů, počítačových sítí, logiky a psychologie. Z naší školy byl nejúspěšnějším účastníkem Jana Dvořáčková ze třídy I4D, která se v konkurenci pražských odborných škol i gymnázií umístila na 1. místě. Dalšími velmi úspěšnými účastníky byli Vojtěch Hořánek z I4D (5. místo), Vít Pecháček z I4B (6. místo), Kryštof Zajíček z I3D (8. místo), Michael Brabec z I4D (9. místo) a Adam Rutar z I3C (10. místo).


Celkem se z celé Prahy zúčastnilo 192 žáků středních odborných škol a gymnázií, z nichž do 2. kola postoupilo celkem 137 žáků. Soutěže se zúčastnilo celkem 168 žáků naší školy a z nich postoupilo do druhého kola 126 žáků. Druhé kolo soutěže začíná 23. 12. 2020 a končí 22. 1. 2021 a bude probíhat ve vlastní režii žáků samotných.


Předání cen nebude vzhledem ke stávající epidemiologické situaci prezenčně návštěvou zástupců soutěžního výboru ve škole, ale diplomy a ceny budou zaslány úspěšným účastníkům poštou. Samotné oficiální vyhlášení výsledků a informace týkající se dalšího průběhu soutěže pak proběhne online.

David Čepička

Žádné komentáře:

Okomentovat