čtvrtek 10. října 2019

ZAHRANIČNÍ STÁŽE ERASMUS+, školní rok 2018/2019


Minulý školní rok jsme se já a několik dalších spolužáků ze školy zúčastnili projektu Erasmus+, který je podporován Evropskou unií. Díky tomuto projektu jsme měli možnost vycestovat na stáž do zahraničí. Byli jsme rozřazeni mezi destinace Dublin, Cork a Portsmouth. Já jsem byl zařazen do corkovské skupiny.


V zahraničí jsme měli možnost pracovat v místních firmách po dobu tří týdnů. Firmy měly různé zaměření, např. já jsem pracoval v místním křesťanském rádiu. O víkendech jsme měli program zaměřený na místní kulturu. Navštívili jsme např. Moherské útesy, lihovar Jamesona, město Cobh a mnoho dalších míst. Během naší stáže jsme měli ubytování zajištěné prostřednictvím hostitelských rodin. Po skončení stáže jsme se všichni vrátili ve zdraví domů. Všechny výdaje spojené s touto stáží byly hrazeny z grantu, který byl poskytnut Evropskou unií. Před tím, než jsme vycestovali na zahraniční stáž, jsme museli podstoupit nutnou přípravu, která nám byla poskytnuta školou a projektem Erasmus+. Příprava zahrnovala jazykový kurz, který vedla paní profesorka Aoudj, a online kurzy OLS, které nám zprostředkoval projekt Erasmus+.


Celou stáž hodnotím velice kladně. Během této stáže jsem získal pracovní zkušenosti a také si zlepšil komunikační úroveň anglického jazyka. Stáž se vydařila a jsem rád, že jsem se jí mohl účastnit. Mým největším úspěchem je to, že jsem se dokázal pomocí své průměrné úrovně anglického jazyka domluvit v cizím prostředí bez něčí pomoci.

Jan Pešek, I3.D

3 komentáře:

  1. v druhé větě posledního odstavce nějak vypadlo slovo "jsem"

    OdpovědětVymazat
  2. Já jsem byl na Erasmu dvakrát a vždycky to bylo super. :) Člověk ani nemusí jezdit někam daleko. Jednou jsem byl v Dánsku a pak v Polsku, kde jsem díky tomu získal nabídku na praca Kraków, kde se teď profesně nacházím. Navíc jsem si po roce v Polsku s vedením firmy domluvil i možnost občasné práce z domu, takže teď do Krakowa jezdím tak jednou až dvakrát do měsíce. ;-)

    OdpovědětVymazat